Jiřina, 24

Číslo profilu 1660754
Datum registrace 06.02.2023
Aktualizován 06/4/2023
Jméno Jiřina
Země Czech Republic
Město Roudnice nad Labem
Orientace Heterosexuální
Věk 24
Znamení zvěrokruhu Rak
Výška 159 cm
Váha 64 kg
Barva vlasů Bruneta
Barva očí Zelená
Kouření Občas
Alkohol Občas
Oblíbené země Česko Jižní Afrika Kroatië Itálie Spojené státy Griekenland Maďarsko

Exkluzivní show MEN4QUEEN, Pardubice – vstupenky na | smsticket

Tuto zprávu poskytl uživatel Jiřina Roudnice nad Labem 06/5/2023 07:51:06

Je výjimečně aktuální," říká Kateřina Dušková. Postava známého svůdce Dona Juana se již 1. Pardubičtí divadelníci totiž právě na ten den chystají premiéru stejnojmenné hry francouzského dramatika Molièra. Režisérkou třetí premiéry je Kateřina Dušková. Její kmenovou scénou je Horácké divadlo Jihlava, ale i pardubičtí diváci již měli možnost se s její prací seznámit.

Don Juan není první inscenace, na které s Východočeským divadlem spolupracujete, že? Ne, poprvé jsem se zdejším divadlem spolupracovala na Tarantinově hře Cizinci, která byla součástí cyklu scénických čtení.

Inscenaci na velké scéně tady ale dělám poprvé. Jakým způsobem jste inscenaci obsazovala?

hledáte dámu Pardubice

Znáte místní herce nebo jste si nechala poradit? Ráda si sama vybírám, s kým mám strávit intenzivní měsíc svého života. A tady ta možnost byla. Dokonce bylo možné i spolupodílet se na výběru titulu. Co se obsazení hlavních rolí týká, s Láďou Špinerem jsem měla jasno poměrně záhy. Sluhu Sganarela měl původně hrát Alexandr Postler, ale během prvního týdne zkoušení onemocněl, takže místo něj přišel Petr Borovec a zatím nás to spolu docela baví, tedy doufám, že oba — mně s ním rozhodně ano.

Chybové hlášení

Čím vás Ladislav Špiner tak zaujal? Některou z rolí, které ve VČD ztvárňuje? Láďu jsem z inscenací pardubického divadla samozřejmě znala, ale že bych s ním chtěla pracovat, bylo jasné už po našem prvním setkání právě nad scénickým čtením. Tenkrát mě bavilo, že máme podobné divadelní myšlení, často říkáme ve stejnou chvíli stejné věci… A teď oba čekáme, až na sebe konečně začneme křičet, i když se bojím, že se možná nedočkám.

Co vás na Molièrovi zajímá a proč jste si vybrala právě jeho Dona Juana? Molièra jsem vždycky trochu obezřetně obcházela, ale Juan je jiný než jeho ostatní hry. Komické s tragickým se v něm mísí tak divoce a jakoby se ho čas nedotkl. Stále milujeme, stále si lámeme srdce, stále toužíme, hledáme sami sebe v odrazech vlastních vztahů, potřebujeme víc podnětů k ukojení touhy.

Čím víc máme, tím hůř hasíme žízeň. Don Juan je na českých jevištích celkem oblíbená hra. V nedávné době byl k vidění třeba na Kladně, v Rokoku nebo v pražském Národním divadle. Jaký bude váš pohled na tuto známou látku?

hledáte dámu Pardubice

Rozhodli jste se hru nějak aktualizovat? Dobových reálií se držíme asi prvních třicet vteřin hry. Ale téma hry je, jak už jsem řekla, nadčasové. Příběh vyprávíme tak, jak ho vnímáme teď a tady. Co je pro vás na této hře stěžejní? Jaké jsou hlavní průniky mezi současností a téměř let starým textem? Když se řekne Don Juan, automaticky si vybavíme lásku, sex a dobývání. A tohle my vnímáme z perspektivy konzumu, vyprázdněnosti a neschopnosti budování vztahů.

A to je dnes stejné jako tenkrát. Hlavním tématem hry je ale jedinec odlišující se od většinové společnosti a obhajoba nebo obžaloba této jinakosti. Molièrův Juan se také dotýká hranice, po jejíž překročení už nevede cesta zpátky. Kde ta hranice je a co se stane pak? To je otázka… Je to současná a v dnešní době výjimečně aktuální hra. Jak se vlastně dospělo k tomu, že v Pardubicích budete režírovat právě Dona Juana? Je to vaše srdeční záležitost?

Tam jsme ale v ročníku neměli k dispozici ideálního představitele titulní role, poté, co Marek Taclík tenkrát školu opustil s tím, že na herectví kašle. Takže se to nakonec nerealizovalo. Ale mám tu hru pořád pod kůží a čekala jsem na vhodnou chvíli, kdy ji bude možné inscenovat.

Seznamka, nový vztah, nový život |

Impuls k tomu pak byl ryze osobní. Co říkáte na spolupráci s pardubickým divadlem? Profesionální a v pohodě. Mám pocit, že všem jde o to, odvést dobrou práci, takže si nestěžuji. Váháte, čím potěšíte své blízké? Inspirujte se vánočními dárky a vyhrajte ve vánočních soutěžích.

Prezidentské volby proběhnou v termínu Prezident se volí přímou volbou, dosavadní dvě přímé volby vyhrál Miloš Zeman. O názorech prezidentských kandidátů se dozvíte v unikátním prezidentském souboji Deníku. Přinášíme také volební průzkumy , návod, jak volit , a rozhovory s rodinnými příslušníky kandidátů. Chci zprávy do e-mailu. Komický i tragický.

Little Things Pardubice | Věcičky

Město Pardubice hledá projektanta na obnovu přírodního parku Červeňák. Dokumentaci, včetně územního rozhodnutí a stavebního povolení, chce mít příští rok. Práce by pak mohly začít v roce , stát budou odhadem 60 milionů korun. Území bývalého vojenského cvičiště, které město získalo od armády, má rozlohu zhruba 19 hektarů. Oblast kolem řeky je evropsky významnou lokalitou s chráněnými druhy.

Město již nechalo opravit první ze dvou mostů, které spolu s pozemky získalo. Dobrovolníci území čistí od odpadů, obnovují starý třešňový sad a tůně. Ta se podílela velkou měrou i na tvorbě již schválené podrobné územní studie, z níž bude projekt revitalizace Červeňáku vycházet. Projekt má zlepšit stav přírodních stanovišť, omezovat šíření nepůvodních druhů.

Vznikat budou další tůně, které jsou líhništi vzácných živočichů. Přírodní park se propojí s okolními cyklostezkami a pěšinami.

Uživatel lada, 60 let, muž, Pardubice -

Zachované tam zůstanou technické prvky, jako jsou mostní pilíře a objekty. Obnova této přírodní oblasti bude stát kolem 60 milionů korun. Zprávy Regiony Pardubický kraj Obnova přírodního parku Červeňák v Pardubicích bude stát asi 60 milionů. Obnova přírodního parku Červeňák v Pardubicích bude stát asi 60 milionů. Článek Území bývalého vojenského cvičiště, které město získalo od armády, má rozlohu zhruba 19 hektarů. Město Pardubice plánuje do pěti let obnovení přírodní oblasti Červeňák 9.

Související témata: Pardubice. Červeňák v Pardubicích. Hlavní zprávy. Bramborák za korun. Miliarda sem, miliarda tam. Kolik přinesl Babišův trumf do rozpočtu? Další velký dar. Co Češi záviděli Němcům, už půjde i tady. Ostuda i na hřišti. Načíst starší články. Energetická krize Zastropování cen Příspěvek na energie Kalkulačka cen energií Příspěvek na bydlení Úsporný tarif Levné recepty. AutoMoto Autoškola - nové otázky Kam o víkendu za auty Přepis auta - koupě ojetiny Platnost dálniční známky Od kdy přezout na zimní?

Řidičák B a další skupiny. Seriál Koruna: 5.

0 / 5